Служба автомобільних доріг
у Тернопільській області

статті

 • 11.05.2019
  На трасі Тернопіль-Кремнець стартувало укладання верхнього шару дорожнього покриття<br />
<br />

  На трасі Тернопіль-Кремнець стартувало укладання верхнього шару дорожнього покриття

  Шляховики Тернополя проводять фінальний етап поточного середнього ремонту траси М-19 (Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече) на відрізку Тернопіль – Кременець (кордон з Рівненською областю). Трасу, нагадаємо, розпочали оновлювати у 2015 році.

 • 17.04.2019
  На автошляхах Тернопільщини стартував поточний середній ремонт

  На автошляхах Тернопільщини стартував поточний середній ремонт

  На замовлення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області розпочато роботи на дорозі М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року №130-р. Шляховики оновлюють ділянку км 242+100-246+800 (Кременецький напрямок )

 • 16.04.2019
  Служба автомобільних доріг у Тернопільській області вітає учасників семінару «Кошторисне ціноутворення у дорожньому будівництві»

  Служба автомобільних доріг у Тернопільській області вітає учасників семінару «Кошторисне ціноутворення у дорожньому будівництві»

  Тернопіль радий приймати півтори сотні фахівців дорожньої галузі, котрі 16-17 квітня беруть участь у науково-практичному семінарі Державного агентства автомобільних доріг України та ДП «ДерждорНДІ». Приємно відзначити, що двічі на рік спеціалісти служб автомобільних доріг в областях, облдержадміністрацій, облавтодорів, проектних, наукових, підрядних та приватних організацій , котрі займаються питаннями кошторисного ціноутворення, можуть підвищити кваліфікацію.

 • 8.04.2019
  Тернопільські дорожники  влаштували толоку на узбіччі дороги М-19

  Тернопільські дорожники  влаштували толоку на узбіччі дороги М-19

  Працівники Служби автомобільних доріг у Тернопільській області щороку долучаються до прибирання узбіч в День довкілля. Винятком не стало і 6 квітня 2019 року.Шляховики  зібрали більш як 200 мішків зі сміттям на узбіччі дороги.

 • 25.03.2019
  Міжнародна федерація FIDIC перевіряє відремонтовані у 2018 році дороги Тернопільщини

  Міжнародна федерація FIDIC перевіряє відремонтовані у 2018 році дороги Тернопільщини

  Члени Асоціації Інженерів-Консультатнів України, котрі є повноважним представником FIDIC в Україні, у п’ятницю, 22 березня, відвідали Тернопільську область.

  Експертів запросила Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, аби вони перевірили відремонтовані поточним середнім ремонтом впродовж 2018 року об’єкти. За допомогою незалежних інженерів FIDIC шляховики Тернопільщини прагнуть оцінити виконання робіт підрядними організаціями на дорогах Тернопіль-Підволочиськ та Обході Тернополя.

  «Зараз в системі Укравтодору є 3 ступені контролю робіт. Перший – це технічний нагляд працівників Служби автомобільних доріг. Другий – контроль державної організації Дорякість, яка проводить кернування на об’єктах, аналізує якість використаного матеріалу. І третій, остаточний контроль якості, здійснює Міжнародна федерація інженерів-консультантів FIDIC. Вони контролюють якість робіт не лише в Україні, а й в Європі та світі. Звіт цієї організації є визначальним щодо оцінки якості виконання робіт. Завдання FIDIC на Тернопільщині – перевірити якість ремонтних робіт на дорозі М-12, яка з’єднує Тернопіль та Підволочиськ. Також вони будуть контролювати якість покриття на автомобільній дорозі Р-41 Обхід м.Тернополя», – коментує керівник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

  Сьогодні жодний великий інфраструктурний об’єкт, котрий зводиться за кошти міжнародних організацій, не обходиться без нагляду Міжнародної федерації. Стандарти FIDIC є найвищими.

  «У 2018 році був заключений меморандум з Рахунковою палатою України, згідно з яким FIDIC є технічним аудитором РПУ, коли вона проводить свої перевірки на об’єктах будівництва. Також з 2017 року дійсні меморандуми з Укравтодором та Міністерством інфраструктури», – зазначила Президент Асоціації Інженерів-Консультатнів України Яна Щигурова. – «Нам дуже приємно, що Служба доріг у Тернопільській області зробила такий сміливий крок і запросила наших спеціалістів здійснити контроль за вже виконаними ремонтним роботам. Це дуже добрий сигнал. Він свідчить про те, що знаючи високі критерії оцінки і контролю інженерів-консультантів FIDIC, замовник впевнений в тому, що підрядник виконав роботи якісно. І замовник впевнено, що його контроль (технагляду Служби доріг прим.) здійснено якісно. Лише кількарівневий контроль зможе нарешті зробити наші інфраструктурні об’єкти належної якості. Тої, яку хочемо ми, звичайні користувачі.»

  Першою ділянкою, на яку виїхали експерти, став 10-кілометровий відрізок траси М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (від м.Тернопіль у напрямку смт Підволочиськ).

  «На сьогодні ми говоримо про візуальний огляд. Це одна зі складових моніторингу. Візуальний огляд дороги передбачає залучення рейки (перевірка на колійність та ямковість). Також залучаємо курвіметр. Ним ми перевіряємо, яка ширина дороги. Після огляду дороги та вивчення проектної документації на неї ми робимо звіт. Як ми бачимо зараз, на цій дорозі роботи були виконані якісно. Жодних зауважень поки не виникає», – коментує інженер-консультант FIDIC, член Асоціації Інженерів-Консультатнів України Євген Хомин.

  Висновки експертів щодо першої оглянутої ділянки буде готовий на цьому тижні.

 • 31.01.2019
  «На Тернопільщині цієї  зими ми ще жодного разу не зупиняли рух транспорту», – Богдан Юлик

  «На Тернопільщині цієї  зими ми ще жодного разу не зупиняли рух транспорту», – Богдан Юлик

  Для українських шляховиків період з грудня по лютий традиційно супроводжується цілодобовими чергуваннями, напруженою роботою по коліно в снігу та нерідко буксируванням із кучугур транспортних засобів громадян. Цьогоріч зима була щедрою на хуртовини. Тернопільщина – не виняток. У обласній Службі автомобільних доріг вже підбили підсумки боротьби з негодою протягом двох місяців.

 • 13.11.2018
  З кого спитати за недоліки на дорогах Тернопільщини?

  З кого спитати за недоліки на дорогах Тернопільщини?

  Важливою умовою збереження доріг та безпеки на проїжджій частині є їх експлуатаційне утримання. Адже вчасно залатана ямка чи встановлений дорожній знак дозволяє рухатись дорогами безпечно та комфортно.

 • 6.11.2018
  Безпека – понад усе: на Тернопільщині облаштовують шумові смуги та пішохідні переходи з пластику

  Безпека – понад усе: на Тернопільщині облаштовують шумові смуги та пішохідні переходи з пластику

  Цьогоріч дорожники області повністю відремонтували дорогу від Тернополя до кордону з Хмельниччиною. Нагадаємо, що ця ділянка траси М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка є частиною транснаціонального коридору  GO Highway, який з’єднує українські чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині.

 • 2.11.2018
  14,5 км покриття на обході Тернополя оновили

  14,5 км покриття на обході Тернополя оновили

  Служба автомобільних доріг у Тернопільській області завершила роботи з ремонту проїзної частини дороги Р-41 (обхід м.Тернопіль). Це перше оновлення траси за майже 30 років. Протяжність ремонтованої ділянки становить 14,5 км. Розпочати трансформацію траси дозволила Урядова ініціатива «Капітальний ремонт країни». Перша техніка почала працювати на автошляху у серпні 2018 року.

 • 1.11.2018
  У напрямку Львова підрядник переробив проблемну ділянку дороги

  У напрямку Львова підрядник переробив проблемну ділянку дороги

  Дорога від Тернополя до Львова за останні два роки зазнала чималих змін. По-перше, отримала нову назву та «перейшла» з національної в міжнародну (раніше – Н-02 Львів – Тернопіль, з 2017 року – М-09 Тернопіль – Львів – Рава Руська). По-друге, дорожнє покриття траси на території Тернопільської області повністю відновили. Тут шляховики виконали поточний середній ремонт з регенерацією основи.