УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області

міжнародне співробітництво та інвестиції

 • 12.01.2021
  Задля будівництва Північно-східного обходу Тернополя викупили 51% необхідної землі

  Задля будівництва Північно-східного обходу Тернополя викупили 51% необхідної землі

  Північно-східний обхід Тернополя – автошлях І технічної категорії з 4 смугами руху, будівництво якого дозволить розвантажити вулиці обласного центру від транзитного транспорту та покращити безпеку руху. Він з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці і дві міжнародні траси М-19 та М-12. Фінансує будівництво Європейський інвестиційний банк. 

 • 18.09.2020
  Президент України Володимир Зеленський побував на відремонтованому шляхопроводі неподалік села Воля

  Президент України Володимир Зеленський побував на відремонтованому шляхопроводі неподалік села Воля

  Глава держави ознайомився з процесом ремонту автошляхів Тернопільської області державного та місцевого значення. Зокрема, оглянув ключовий об'єкт "Великого будівництва" у цьому році – трасу М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече. Дорога є найдовшою транспортною артерією регіону і перетинає його з півночі на південь. Вона є частиною європейського коридору Е-85. Протяжність М-19 у області становить 212,5 км. Більшу її частину, 145 км, оновлюють у цьому році.

 • 22.05.2020

  Будівництво нового асфальтного заводу неподалік Тернополя

  Підрядна організація Техно-Буд-Центр, котра сьогодні працює на двох об'єктах "Великого будівництва" на Тернопільщині, збільшує потужності
  Сьогодні у селі Острів Тернопільського району будується новий асфальтний завод, котрий забезпечить роботою близько 30 людей.

 • 21.01.2020
  Мережа державних доріг Тернопільської області у 2020 році продовжить оновлюватися

  Мережа державних доріг Тернопільської області у 2020 році продовжить оновлюватися

  Дорожній фонд дав змогу акумулювати значний обсяг коштів та стабільно виділяти їх на ремонт українських автошляхів. У 2020 році на дороги загального користування державного значення Тернопільщини передбачено 333 млн грн. Відповідну суму виділять згідно З постановою Кабінету Міністрів України.

 • 25.03.2019
  Міжнародна федерація FIDIC перевіряє відремонтовані у 2018 році дороги Тернопільщини

  Міжнародна федерація FIDIC перевіряє відремонтовані у 2018 році дороги Тернопільщини

  Члени Асоціації Інженерів-Консультатнів України, котрі є повноважним представником FIDIC в Україні, у п’ятницю, 22 березня, відвідали Тернопільську область.

  Експертів запросила Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, аби вони перевірили відремонтовані поточним середнім ремонтом впродовж 2018 року об’єкти. За допомогою незалежних інженерів FIDIC шляховики Тернопільщини прагнуть оцінити виконання робіт підрядними організаціями на дорогах Тернопіль-Підволочиськ та Обході Тернополя.

  «Зараз в системі Укравтодору є 3 ступені контролю робіт. Перший – це технічний нагляд працівників Служби автомобільних доріг. Другий – контроль державної організації Дорякість, яка проводить кернування на об’єктах, аналізує якість використаного матеріалу. І третій, остаточний контроль якості, здійснює Міжнародна федерація інженерів-консультантів FIDIC. Вони контролюють якість робіт не лише в Україні, а й в Європі та світі. Звіт цієї організації є визначальним щодо оцінки якості виконання робіт. Завдання FIDIC на Тернопільщині – перевірити якість ремонтних робіт на дорозі М-12, яка з’єднує Тернопіль та Підволочиськ. Також вони будуть контролювати якість покриття на автомобільній дорозі Р-41 Обхід м.Тернополя», – коментує керівник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

  Сьогодні жодний великий інфраструктурний об’єкт, котрий зводиться за кошти міжнародних організацій, не обходиться без нагляду Міжнародної федерації. Стандарти FIDIC є найвищими.

  «У 2018 році був заключений меморандум з Рахунковою палатою України, згідно з яким FIDIC є технічним аудитором РПУ, коли вона проводить свої перевірки на об’єктах будівництва. Також з 2017 року дійсні меморандуми з Укравтодором та Міністерством інфраструктури», – зазначила Президент Асоціації Інженерів-Консультатнів України Яна Щигурова. – «Нам дуже приємно, що Служба доріг у Тернопільській області зробила такий сміливий крок і запросила наших спеціалістів здійснити контроль за вже виконаними ремонтним роботам. Це дуже добрий сигнал. Він свідчить про те, що знаючи високі критерії оцінки і контролю інженерів-консультантів FIDIC, замовник впевнений в тому, що підрядник виконав роботи якісно. І замовник впевнено, що його контроль (технагляду Служби доріг прим.) здійснено якісно. Лише кількарівневий контроль зможе нарешті зробити наші інфраструктурні об’єкти належної якості. Тої, яку хочемо ми, звичайні користувачі.»

  Першою ділянкою, на яку виїхали експерти, став 10-кілометровий відрізок траси М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (від м.Тернопіль у напрямку смт Підволочиськ).

  «На сьогодні ми говоримо про візуальний огляд. Це одна зі складових моніторингу. Візуальний огляд дороги передбачає залучення рейки (перевірка на колійність та ямковість). Також залучаємо курвіметр. Ним ми перевіряємо, яка ширина дороги. Після огляду дороги та вивчення проектної документації на неї ми робимо звіт. Як ми бачимо зараз, на цій дорозі роботи були виконані якісно. Жодних зауважень поки не виникає», – коментує інженер-консультант FIDIC, член Асоціації Інженерів-Консультатнів України Євген Хомин.

  Висновки експертів щодо першої оглянутої ділянки буде готовий на цьому тижні.

 • 21.03.2018

  Служба автомобільних доріг у Тернопільській області заручилася підтримкою Верховної Ради

  Днями Комітет Верховної Ради України з питань бюджету провів виїзне засідання у місті Збараж. Народні обранці сконцентрувалися на тих проблемах Тернопільської області, котрі потребують передовсім фінансової підтримки від парламенту. Не оминули увагою і необхідність додаткового фінансування ремонту автошляхів краю.