УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області

» Прес-центр » новини » ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО 2021. ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО 2021. ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО 2021. ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

 

Тернопільська область у 2021 році отримала рекордну протяжність комфортних та якісних доріг. Верхній шар покриття влаштовано на 277,2 км автошляхів державного значення. Це 259,6 км поточного середнього ремонту і 17,6 км капітального ремонту

 

Велике будівництво 2021 охопило 12 доріг державного значення. За єдиним принципом ремонтувалися дороги як міжнародного, так і територіального значення. 

 

Наголосимо що 100% наших об’єктів мають укріплену основу, товщина якої коливається від 16 до 22 см (у залежності від категорії дороги). Для порівняння, загалом по Україні укріплену основу мають 85,3% проєктів.

 

На укріплену основу ми влаштовуємо 2, а на дорогах 1 категорії 3, шари асфальтобетону. Товщина конструктиву у нас коливається від 31 до 45 см.

 

Також зазначимо, що у 2 населених пунктах ми повністю замінювали в рамках капремонту комунікації під дорогою. У Бережанах це вже завершено, у Підволочиську заміна комунікацій буде продовжена у 2022 році. Конструктив дорожнього одягу в цих населених пунктах сягнув 1 метра.

 

М-30 Стрий - Ізварине готовність 97%

Дорога єдності М-30 є флагманом президентської програми Велике будівництво у цьому році. Ремонтуємо 66,3 км дороги  від межі з Івано-Франківською областю до міста Тернопіль. Крім ремонту покриття лагодимо 13 штучних споруд у складі дороги. Ще один міст у с.Городище капітально відремонтовано за окремим тендером.

Поточний середній ремонт на 48,7, а на 17,6 км - капітальний. Роботи на 66 км фінішували. У наступному році у межах міста Бережани буде влаштовано освітлення, тротуари, розмітка та завершено ремонт 1 мосту. 

На балансі Тернопільської САД перебуває 106,3 км дороги М-30. Частину від міста Тернопіль до межі з Хмельницькою областю та 1,2 км в межах м. Бережани було відремонтовано у 2018 році. Цьогоріч ми облаштовуємо вздовж раніше відремонтованої ділянки інфраструктуру: тротуари, зовнішнє освітлення у населених пунктах та встановлюємо огородження. Ба більше, місто Тернопіль та Смиковецьку ОТГ з’єднано пішохідно-велосипедною доріжкою, першою в області.

 

М-19 Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече готовність 99%

 

Це перехідний об’єкт з 2020 року. Від Тернополя до Заліщиків, а це 84 км, вже влаштовано верхній шар асфальтобетону, нанесено розмітку. Останній відрізок, де будуть роботи у наступному році - у межах міста Заліщики. Там залишилося освітлення, бар’єрне огородження і розмітка.

 

На ділянці в межах Теребовлі буде проведено капремонт. На ці роботи буде оголошено окремий тендер.

 

 

Н-18 Івано-Франківськ - Бучач - Тернопіль готовність 95%

 

Цей туристичний маршрут ми відновили на усій протяжності до межі з Прикарпаттям. Протяжність ділянки 73 км.

 

Вся дорога у верхньому шарі покриття та з розміткою. У наступному році завершимо встановлення освітлення та тротуарів від Монастириська і до межі області, збудуємо підпірні стінки у Струсові та за окремим тендером капітально відремонтуємо міст на обході Бучача.

 

Як ми й обіцяли на початку року, відновлено найбільш знищені маршрути. На них надходили численні скарги громадян. Роботи на усіх об’єктах будуть продовжені у наступному сезоні. Ми зробили головне: забезпечили комфортний проїзд. Це дороги:

Т-20-02 Тернопіль - Скалат - Жванець від Смиківців до Гримайлова;

Т-09-03 Галич - Підгайці - Сатанів від Гримайлова до Сатанова, а також від Теребовлі до Дарахова;

Т-20-16 Бучач - Товсте від Трибухівців до Язлівця і від Товстого до Поділля.

 

Ремонтуємо важливі для економіки Тернопільщини маршрути:

17 км Р-39 Броди - Тернопіль

8,9 км Т-20-10 Збараж - Підволочиськ (+ капремонт у Підволочиську стартував на 2,0 км)

20 км Т-20-01 Бучач - Чортків - Скала-Подільська

6 км Т-20-20 Мишковичі – Дружба

 

За результатами 2 років програми Велике будівництво, нове покриття - на усіх міжнародних коридорах в межах Тернопільської області та 1 національній. Крім того, ремонтуємо територіальні автошляхи до туристичних, рекреаційних та промислових вузлів області. Тернопільщина - серед 4 областей-лідерів у цьому плані. Також основна мережа доріг відновлена у Вінницькій, Полтавській, Івано-Франківській областях.

 

2021 рік на Тернопільщині - це рік мостів. Ми відремонтували рекордну кількість штучних споруд. Загалом у рамках Великого будівництва відновлюємо 28 мостів. На 24 з них роботи вже завершені. Це вп’ятеро більше, ніж за усі роки Незалежності разом узяті.

 

На ремонт кожної штучної споруди або проводився окремий тендер, або її відновлення було включене у тендер з ремонту дороги, на якій вона розташована.

 

Знакові завершені об’єкти: 

Міст у Лисівцях на дорозі Р-24 Татарів - Косів - Коломия - Кам’янець Подільський;

Міст перед селом Городище на дорозі М-30 Стрий - Ізварине;

Шляхопровід у селі Воля на дорозі М-19 Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече

Шляхопровід на об’їзній м. Чортків (дорога М-19).

Дбаємо і про інфраструктуру у населених пунктах, через які пролягає ремонтована дорога. За програмою “Велике будівництво” ми відновлюємо не лише проїжджу частину: у межах населених пунктів встановлюємо нове освітлення, облаштовуємо тротуари, огородження. Ми замінюємо дорожні знаки, встановлюємо бар'єрне огородження, водовідведення.

 

Сумарно на всіх об’єктах ремонту 2021 року влаштували

28 км нового освітлення;

48 км тротуарів;

31,8 км бар’єрного огородження;

1,3 км дельтаблоків.

 

Також у цьому році відремонтовано 8 майданчиків для відстою фур. Зокрема, на М-19 це майданчик біля “Орисі”, на об’їзній Копичинців, біля заправки Wog на об’їзній міста Чортків;

На М-30 це майданчик біля кафе “Дубки” за Бережанами

На Н-18 - великий майданчик у Комарівці тощо.

 

 У 2021 році успішні громади продовжили долучатися до ремонту державних доріг у своїх межах. Усього реалізували 6 проєктів співфінансування. Наприклад, у партнерстві з Великоберезовицькою громадою відновлено 6 км дороги Т-20-20, яка пролягає через Мишковичі. Перші 3 мільйони гривень громада вже перерахувала. Планує виділення ще 2 мільйонів гривень. 

 

Перспективні проєкти на 2022 рік:

  • Завершення усіх перехідних об’єктів та здача їх в експлуатацію.
  • Р-43 Тернопіль - Ланівці на усій протяжності
  • Будівництво транспортної розв’язки у двох рівнях на перетині доріг Р-41 і Р-39
  • Старт будівництва Північно-східного обходу м.Тернопіль
  • Т-20-06 Городище - Зарваниця - Бучач
  • Т-20-04 Бережани - Підгайці - Монастириська
  • Р-24 Татарів - Коломия - Кам’янець-Подільський
  • Р-26 Острог - Кременець

 

Також Служба продовжить відновлення мостового господарства.Передбачено ремонт усіх мостів у складі ділянок доріг.

 

Загальний план на наступний рік - 230 км доріг та 30 штучних споруд.