Служба автомобільних доріг
у Тернопільській області

» Прес-центр » новини » Мережа державних доріг Тернопільської області у 2020 році продовжить оновлюватися

Мережа державних доріг Тернопільської області у 2020 році продовжить оновлюватися

Дорожній фонд дав змогу акумулювати значний обсяг коштів та стабільно виділяти їх на ремонт українських автошляхів. У 2020 році на дороги загального користування державного значення Тернопільщини передбачено 333 млн грн. Відповідну суму виділять згідно З постановою Кабінету Міністрів України.

 

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області відповідно до вищезазначеного фінансування проводитиме капітальний ремонт та поточний середній ремонт. Перелік об’єктів, котрі будуть оновлюватися в Тернопільській області у 2020 році, затверджено програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Це ділянки траси М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече між м.Тернопіль та смт. Вишнівець  і міст на автошляху Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль. Також з Дорожнього фонду виділять кошти на викуп земельних ділянок, котрі знаходяться в межах майбутнього Східного обходу Тернополя, у власників і на проєктно-вишукувальні роботи майбутніх років. Нагадаємо, що фінансуватиме будівництво 8,6 кілометра автошляху Європейський інвестиційний банк. Відповідну угоду між ЄІБ, Укравтодором і Мінінфраструктури уклали 17 грудня 2018 року. Східний обхід Тернополя (а саме перша черга) з’єднає траси міжнародного значення М-19/Е-85 і М-12/Е-50, а також мінімізує кількість великогабаритного транспорту, котрий сьогодні їздить вулицями Тернополя.

Капітальний ремонт Служба автомобільних доріг у Тернопільській області здійснить на мосту у селі Струсів Теребовлянського району (км 103+602 автомобільної дороги Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль). Сьогодні він у аварійному стані. Збудований 40-метровий віадук над рікою Серет був ще у 1967 році. За понад півстоліття експлуатації міст значно зносився. Його вантажопідйомність недостатня для сучасного потоку транспорту, а габарит проїзду не відповідає вимогам чинних норм. Через значну корозію арматури та порушення сумісної роботи струнобетонних балок, обрушення балок можливе навіть від власної ваги.

Поточний середній ремонт чекає на відрізок шосе М-19 у селі Вишнівець Збаразького району, протяжністю 8 км. Таким чином Служба автомобільних доріг забезпечить проїзд комфортною оновленою дорогою від м. Тернопіль і до кордону з Рівненською областю. Поточний середній ремонт більшої частини дороги Тернопіль-кордон з Рівненською областю  провели у попередні роки.